Kristi Jõeorg. Töötervishoid ja tööohutus 2019

Tööohutus ja -tervishoid on teema, millega puutume oma töökohal kokku iga päev. See võib jääda teinekord märkamatuks, aga kui lõpetame tööpäeva peavalu või valutava seljaga, tõuseb oma tervise hoidmine töökohal paratamatult päevakorrale. Kui töötaja ei jõua eelmisel päeval töötamisest tekkinud terviseprobleemi tõttu tööle, mõjutab see juba otseselt asutuse tööd.

Võime rääkida töötervishoiust ja tööohutusest ka üldiselt ja ilma emotsioonideta. Ohutusest rääkimine oleks justkui ületähtsustatud, aga kui meie pereliikme, kolleegi või sõbraga juhtub töökohustusi täites õnnetus, muutub töökeskkonna teema meie jaoks oluliseks ja emotsionaalseks. Seepärast kutsun Sind, hea käsiraamatu lugeja, mõtlema natuke sügavamalt tööohutuse peale.

Antud käsiraamat on koostatud eesmärgiga aidata tööandjal lihtsalt ja selgelt mõista ning täita “Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse” nõudeid. Lisaks tutvustatakse käsiraamatus “Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse” muudatusi, mis kehtivad alates 1. jaanuarist 2019.

Head lugemist!
Kristi Jõeorg
Riskianalüüs OÜ juht ja tööohutuse spetsialist

Kategooria: