Karin Kogermann, Ain Raal, Janne Sepp, Kersti Teder, Daisy Volmer. Ravimitest maakeeles

Me kõik – meie ise, meie pereliikmed, sõbrad, tuttavad – tarvitame vahel ravimeid. Inimeste eluiga pikeneb, kuid sellega kaasneb hulgihaigestumus ja hulgiravimikasutamine. Järjest enam luuakse uusi ravimeid haiguste senisest tõhusamaks raviks. Paljusid haigusi, mida veel aastakümneid tagasi polnud võimalik ravida, saab tänapäeval ravimitega kontrolli all hoida ning patsiendi elukvaliteeti parandada. Nii suureneb aasta-aastalt ka ravimite kasutamine. 

Samas ei tohi me unustada, et iga ravim on mürk, kui seda tarvitada valel eesmärgil, vales annuses ja valel viisil. Ravimite kasutamisega kaasnevad alati ohud, sest lisaks oodatud toimele võib ravimitel olla ka kõrvaltoimeid. Nende ilmnemine võib olla väga individuaalne ning mitte alati pole kõrvaltoimed inimestel ühesugused või ühesuguse tugevusega.

Raamatus käsitleme järgmisi teemasid: ravimite ajaloost tänapäeva, ravimite valmistamine, nende koostis ja manustamise põhimõtted, ülevaade apteegist, ravimite kasutamise ABC. Loomulikult ei mahu kogu farmaatsia valdkond ühe raamatu kaante vahele, kuid annab kindlasti edasi põhiteadmised ravimitest, mis võiksid olla kõigil inimestel.

Autorid

Kategooria: